КЗ "Центр культури та дозвілля"
Чопської міської територіальної громади

Культурні послуги

ХУДОЖНЬО-ТВОРЧА РОБОТА

 • Формування та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення.
 • Залучення нових учасників художньої самодіяльності.
 • Виховання художнього смаку.
 • Відзначення знаменних і пам’ятних дат.
 • Краєзнавча робота закладу культури.
 • Підвищення майстерності учасників художньої самодіяльності.
 • Проведення звітних концертів перед населенням.
 • Проведення різноманітних творчих виставок.
 • Формування високих моральних цінностей.
 • Підвищення ролі міських творчих колективів.
 • Розвиток усіх видів  та жанрів народної творчості

 

ОСНОВНІ ЖАНРИ ТА НАПРЯМКИ  НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

Театральний жанр

 

У міському Будинку культури працює 2 гуртки театрального жанру: театральна студія «Крила», в репертуарі якої є невеликі одноактні пєси й інші види так званих малих форм мистецтва, та театральний гурток «Художнього слова й конферансу». У виставах театрів-мініатюр, поряд з драматургією – скетчами, одноактними комедіями, інсценізованою прозою, – присутні монологи, фейлетони, пісеньки. Більше того, самі малі драматичні форми є дуже естрадними, відкритими внутрішніми монологами з глядачем. Упродовж 2020 року колективи брали участь у шоу-програмах: в гастрономічному фестивалі «Боздошська палачінта»; до Дня Святого Миколая на урочистому відкритті міської ялинки була поставлена дитяча новорічна вистава «Чарівні сніговички», а  новорічні вітання-щедрування в онлайн-режимі.

14 січня відбувся міський фольклорний фестиваль вертепів, колядок та щедрівок «Колядуймо разом», у якому взяло участь 12 колективів та релігійних громад.

Наразі в театральній студії «Крила» займається 12 вихованців, а в гуртку «Конферанс та художнє слово» –  4 учасників.

 

Хореографічний жанр

 

Народна хореографія – невід’ємна частина великої національної культури, без якої наш народ ніколи не жив.  Адже  танці прикрашають наше життя, несуть заряд бадьорості, естетики, грації. Будинок культури  має трьох фахівців, керівників «народних аматорських колективів» –  Ковач Т.І., Ващенко О.В. та керівника гуртка Кучеряву М.І. 

Народний танець – це душа нації, краса і велич, що розкриває її буття. На порожньому місці нічого не народжується, ми – аматори,  та коли є велике бажання серця і душі прикрашати концертні програми цікавими танцювальними композиціями у виконанні артистів ансамблю «Арабеск» – композиціями «Білий вальс», «Самба», «Весна», «Симфонія весни», поліським танцем, закарпатською карічкою, так і  колективу клубу східного танцю «Наргіс» низкою арабських,  індійських, єгипетських, китайських танців. Мабуть, саме тому  колективи живуть і творять. Зараз у двох хореографічних колективах займається 70 учасників, з них – 60 дітей.

Активно набирає обертів і хореографічний гурток (кер. М.І.Кучерява): композиції «Бджілки», «Новорічний флеш», «Джа-джа» уже мають своїх фанатів. Займається у 3 групах гуртка 70 вихованців.

 

Вокально-хоровий жанр

 

Вслухаючись у хвилюючі слова та мелодії українських пісень, ми відкриваємо багато поетичних таємниць, знаходимо золоті ключі мелодій, чуємо голоси творців, чиї імена зберегли історичні події і тих, які несправедливо загубились в життєвій круговерті. Вокальний ансамбль «Феєрверк» завжди дарує радість, позитивну енергетику, добрий настрій своїм виконанням  пісень: «Утоптала стежечку», «Шіковна молодиця», «Оберіг », «Три поради», «Туманочку», «А ми бажаєм вам добра», циклом новорічно-різдвяних пісень і колядок: «Старий рік минає», «На столі свята вечеря», «Коляда понад світом лунає», «Пісня про Новий рік»…

Вони не тільки співають, а ще й рухаються, підтанцьовують, що надає їх ансамблю особливу привабливість. Заслуговує на увагу також молодший  вокальний ансамбль «Асорті», який також бере участь у наших концертних програмах. Пісні «Рік новий», «Краю рідний – доленько моя», «Рідна серцю Україна», «Наша Україна», «Любіть Україну» приносять слухачам багато задоволення і позитивних емоцій.

Не можна обійти увагою ще 2 вокально-хорові колективи: хор клубу ветеранів (кер. Хрізман К.М.), вокальний ансамбль «Талісман» (кер. В.Сентипал) та солістів-вокалістів Анну Павлечко, Валентину Горбей, Вікторію Грішин,  які також беруть активну участь у творчому житті міста та мають багатий репертуар творів закарпатських та українських авторів.

Наразі у всіх вокально-хорових колективах займається близько 35 учасників.

 

Жанр образотворчого мистецтва

 

Коли діти пізнають навколишній світ, вони намагаються свої враження передавати за допомогою творчості. Як щодо малювання? Саме воно дарує учням можливість самовиражатися. Справжнім задоволенням для дітей та батьків міста стало відкриття в Будинку культури гуртка «Образотворче мистецтво» (кер. Биковська Христина). Як правило, діти малюють олівцями, фломастерами чи фарбами. Але ж існує значно більше способів!

Інколи у дітей не виходить за допомогою звичних технік малювання зобразити те, що хотілося б. Може, їм недостатньо знайомих способів самовираження? Ми пропонуємо на заняттях ознайомитися з добіркою незвичайних технік малювання, які розвиватимуть у дітей креативне мислення та подарують їм естетичне задоволення!

 Хоч гурток функціонує недавно, але вихованці (10 учасників) порадували відвідувачів БК своєю виставкою робіт на новорічно-різдвяну тематику.

 

Робота з дітьми

 

Для маленьких мешканців нашого міста, колективів дитячого садка та шкіл стало вже традиційним проведення низки заходів, присвячених Міжнародному дню захисту дітей, на яких були представлені всі види мистецтва, ігри, забави.

їДіти – прекрасні актори, бо живуть уявою. Вони прекрасні дизайнери, тому що не мислять шаблонно. Тому виставка  декоративно-ужиткового мистецтва та майстер-класи, які були проведені учасникам любительського об’єднання «Мережечка» для діточок з нагоди Дня міста, були теж цікавими та яскравими.

До Дня Святого Миколая та відкриття головної ялинки міста була підготована театралізована програма з іграми, а учасниками цієї події  стали не тільки всі дійові персонажі разом зі Святим Миколаєм, а й юні глядачі, які були присутніми на площі. Радощам не було меж.

Діти – наше майбутнє  і  ми створюємо всі умови для розвитку гармонійної особистості без шкідливих вад.

Робота з людьми похилого віку

 

Працівники  БК трепетно відносяться до людей, з якими займаються, і завжди наголошують, що серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць займає сім’я, родина. Ми – одна родина, і не важливо скільки тобі років 4 чи 90, у нас є одна ідея і бажання – творити, саме це об’єднує нас.

На базі Будинку культури вдало функціонує Клуб ветеранів. Колективи БК організовують для учасників вечори вітання з днем народження та невеличкі концертні програми до свята відзначення дня людей похилого віку, дня волонтера та інші.