Будинок культури
Чопської міської ради

Культурні послуги

Працівниками міського Будинку культури ведеться активна робота щодо забезпечення жителів міста мінімальними стандартними культурними послугами відповідно до комплексу норм і нормативів, визначених на основі державних соціальних гарантій щодо надання закладами культури державної та комунальної форм власності якісних культурних послуг громадянам, а саме:

• забезпечується рівний доступ жителів міста до якісних культурних послуг незалежно від місця проживання;
  • сформовано ряд заходів щодо задоволення потреб громадян міста у якісному культурному продукті та культурних послугах (організовуються виставки декоративно-прикладного мистецтва, культурно-мистецькі заходи);
  • створюються умови для культурного розвитку і творчого самовираження громадян незалежно від віку та місця проживання, у тому числі дітей, молоді, осіб з особливими потребами, зокрема шляхом забезпечення доступу цих громадян до формальної та неформальної культурно-мистецької освіти (відкриті нові гуртки художньої самодіяльності, любительські об’єднання та клуби за інтересами);
  • залучаються фахівці з відповідною освітою та професійними кваліфікаціями;
  • ведеться  робота в напрямку розвиток бізнесу в культурному секторі, у тому числі творчих індустрій (проектна робота щодо співробітництва з творчими колективами Угорщини та Словаччини);
  • є доступ до інформації щодо переліку та обсягів культурних продуктів і послуг, які проводяться в закладі культури та за його межами;
  • постійно йде співпраця між колективами художньої самодіяльності інших районів області;
  • працівники Будинку культури гарантують якість наданих культурних послуг у встановлених мінімальних обсягах, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів шляхом контролю за їх дотриманням відповідно до визначених показників, критеріїв та індикаторів;
  • ведеться робота щодо організації виступів професійних мистецьких колективів.

Категорії послуг

1. У Будинку культури надається методична та консультативна допомога у формі хореографічних та вокальних майстер-класів для керівників гуртків ДНЗ, ЗОШ І-ІІІ ст. та всіх бажаючих.

2. Надаються послуги з надання початкової мистецької освіти у формі гурткової роботи.

3. Проводиться робота над створенням умов для збереження та розвитку традиційного народного мистецтва, угорського мистецтва  і народних художніх промислів всіх національних меншин, які проживають на території міста.

4. Організація культурного дозвілля, підтримка громадської культурної ініціативи, умови для аматорської мистецької творчості дітей та дорослих, організаційна та фінансова підтримка місцевих культурних проектів.

5.Організовуються постійні культурно-мистецькі акції для виступів колективів художньої самодіяльності Будинку культури (участь у конкурсах, фестивалях, звітні та тематичні концерти та інше), виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

6.Ведеться робота щодо закупівлі кіноапаратури для кінопоказів.

Описи послуг

1.У Будинку культури міста створені умови регулярної діяльності:

-  хореографічних колективів (два хореографічні класи);

- студії сучасної естрадної пісні, вокального ансамблю;

- гуртка художнього читання та театрального  гуртка (один кабінет гурткової роботи);

- студії сучасної вишивки,  гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва (фойє будинку культури).

Майже всі гуртки  забезпечені інвентарем, професійно підготовленими керівниками, мають  можливість регулярно займатися та брати участь у всіх масових заходах, які проходять у місті та за його межами.

2. Адміністрація та художні керівники постійно надають консультації з культурно-просвітницької роботи:

- консультації з питань культурно-дозвіллєвої діяльності та мистецького аматорства;

- допомога в організації заходів, розробці планів проведення заходів та сценаріїв;

3. Надаються  послуги  з проведення культурно-масових заходів:

- організовуються  і проводяться культурно-масові заходи: святковий концерт до Дня Конституції України та Дня молоді «Руки міцні, серця запальні, на службу тобі Україно!», Благодійні акції «Діти – наше майбутнє» (ігри, забави, творчі концерти),  конкурс «Міні міс міста Чоп», урочистості до Дня Державного Прапору України, святковий концерт до дня Незалежності України, новорічно-різдвяні  та інші заходи.

4. У Будинку культури є доступ до веб-сторінки, інших інформаційних ресурсів в мережі Інтернет.

5. Будинок культури може надавати  зали для експонування усіх форм актуального мистецтва, у тому числі:

- організовувати  та проводити  культурно-мистецькі заходи  різного масштабу, тематики та формату;

- організовувати освітні, комунікаційні заходи;

- надавати  інформаційну, ресурсну, творчу, методологічну підтримку культурних ініціатив;

- влаштовувати галерейну діяльність;

Фінансування закладу відбувається за рахунок місцевого бюджету.

Показники якості

1.На базі міського Будинку культури займаються два хореографічні колективи із званням «народний», які забезпечені  приміщеннями, частково інвентарем, сценічними костюмами  та  підготовленими керівниками.

2. В  аматорських колективах Будинку культури займається близько 250 вихованців.

3. Будинок культури оснащений звуко-підсилюючою,освітлювальною апаратурою, методичними та інформаційно-довідковими матеріалами.

4. Ведеться робота над методичним посібником «Робота над вокально-хоровими навичками» для вокальних колективів. Є в наявності репертуарні посібники, збірки методичних рекомендацій з художньої вишивки, хореографічного мистецтва. Будинок культури поповнюється щоквартальним вісником «Культурологічні джерела».

5. У залежності від місця проведення масові заходи Будинку культури відвідують від 300 до 1500 жителів міста.

6. Клубний заклад забезпечений комп’ютерною технікою з можливістю доступу до мережі Інтернет.