КЗ "Центр культури та дозвілля"
Чопської міської територіальної громади

Культурні послуги

ХУДОЖНЬО-ТВОРЧА РОБОТА

  • Формування та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення.
  • Залучення нових учасників художньої самодіяльності.
  • Виховання художнього смаку.
  • Відзначення знаменних і пам’ятних дат.
  • Краєзнавча робота закладу культури.
  • Підвищення майстерності учасників художньої самодіяльності.
  • Проведення звітних концертів перед населенням.
  • Проведення різноманітних творчих виставок.
  • Формування високих моральних цінностей.
  • Підвищення ролі міських творчих колективів.
  • Розвиток усіх видів  та жанрів народної творчості

 

ОСНОВНІ ЖАНРИ ТА НАПРЯМКИ  НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

Театральний жанр

 

У Центрі культури та дозвілля працює 2 гуртки театрального жанру: театральна студія «Крила», в репертуарі якої є невеликі одноактні п’єси й інші види так званих малих форм мистецтва, та театральний гурток «Художнього слова й конферансу». У виставах театрів-мініатюр, поряд з драматургією – скетчами, одноактними комедіями, інсценізованою прозою, – присутні монологи, фейлетони, пісеньки. Більше того, самі малі драматичні форми є дуже естрадними, відкритими внутрішніми монологами з глядачем. Упродовж 2022 року колективи брали участь у шоу-програмах: у розважально-ігровій програмі до Дня Святого Миколая «Святий Миколаю ми тебе чекаєм», 14 січня також відбувся V міський фольклорний фестиваль вертепів, колядок та щедрівок «Колядуймо разом», у якому взяли участь  колективи та релігійні громади всієї ТГ.

Не можна не згадати театральну студію «Юдіт», що почали займатися в цьому році, дітки зараз на початковому рівні, але вже зуміли порадувати глядачів своїми виступами на Хелоуін та на свято Миколая. В студії займається 20 дітей. (Ю.Чорна)

Наразі в театральній студії «Крила» займається 10 вихованців, а в гуртку «Конферанс та художнє слово» –  4 учасників.

У Соловківському Будинку культур культури-філії  працює 1 гурток театрального жанру, в репертуарі якого є невеликі одноактні п’єси й інші види так званих малих форм мистецтва, поряд з драматургією – скетчами, одноактними комедіями, інсценізованою прозою, –  фейлетони, пісеньки. Більше того, самі малі драматичні форми є естрадними, відкритими внутрішніми монологами з глядачем.

У Тисаашванському сільському Будинку культури-філії  працює 1 гуртки театрального жанру - в репертуарі якого є маленькі одноактні мініатюри вони подобаються жителям села, тому що є  взяті із їхнього життя . Маємо в репертуарі і вертепні дійства з якими виступаємо  на різдвяному концерті та  ходимо по селу.

                         

У Соломонівському будинку культури працює «Драматичний» гурток,що налічує 21 особу. Цей жанр  дуже полюбляють, як діти так і дорослі, адже граючи якусь роль, кожен відкриває для себе новий казковий світ де він проживає певні емоції. Це надзвичайно важливий жанр для кожного закладу культури і не тільки, завдяки йому ми працівники культури відкриваємо у дітях необхідні навички та якості.

Есенський СБК- філії  працює один драматичний дитячий гурток в репертуарі якого є також маленькі одноактні  мініатюри, що є окрасою кожного заходу, який проходить у селі. У колективі бере участь 11 дітей.

 

Хореографічний жанр

 

Народна хореографія – невід’ємна частина великої національної культури, без якої наш народ ніколи не жив.  Адже  танці прикрашають наше життя, несуть заряд бадьорості, естетики, грації. Центр культури та дозвілля має трьох фахівців, керівників «народних аматорських колективів» –  Ковач Т.І., Єрмоленко О.В. та керівника гуртка Волос О.Ю. 

Народний танець – це душа нації, краса і велич, що розкриває її буття. На порожньому місці нічого не народжується, ми – аматори,  та коли є велике бажання серця і душі прикрашати концертні програми цікавими танцювальними композиціями у виконанні артистів ансамблю «Арабеск» – композиціями «Калинонька», «В компанії з Елвісом», «Кан кан», поліським танцем, закарпатською карічкою, так і  колективу клубу східного танцю «Наргіс» низкою арабських,  індійських, єгипетських, китайських танців. Мабуть, саме тому  колективи живуть і творять.

 Зараз у двох хореографічних колективах займається 20 учасників.

Активно набирає обертів і хореографічний гурток (кер. О.Ю.Волос): композиції «Тінейджер денс», патріотичний флеш моб «Червона калина» «Баранці», «Нехочухи» уже мають своїх фанатів. Займається у 3 групах гуртка 36  вихованців.

 В Центрі культури на громадських засадах вдало функціонують любительські об’єднання та клуб за інтересами «Фітнес»(8 уч.) та «Йога» (8 уч.)

 

Народна хореографія – невід’ємна частина великої національної культури, без якої наш народ ніколи не жив.  Адже  танці прикрашають наше життя, несуть заряд бадьорості, естетики, грації.

У двох хореографічних колективах Соловківського СБК-філії займається 14 учасників. Ансамбль «Юніор» – композиціями «Cowboy танец», «Disco танец», «Crismas dance», «Угорськи народні дитячи танці», та «Сікра» - композиціями «Сатмарі», «Кечкеш», «Вальс» є окрасою всіх концертів що проходять в селі.

Аматори Тиаашванського СБК-філії зазвичай виступають тільки на концертах свого села. У репертуарі є сучасні танці, флешмоби. «Репертуар постійно оновлюється. Наразі  у хореографічному колективі  займається 12 учасників.

При Есенському СБК-філії успішно функціонує народний аматорський ансамбль народного танцю «Ритм»  - кер. Т.Т.Сабов.  На разі в колективі займається 42 учасників. Впродовж року ансамбль яскраво презентував своє мистецтво  в місті Берегові, та за кордоном – в Угорщині та Румунії.  В репертуарі колективу низка закарпатських та угорських народних танців.

Ще один чудовий хореографічний гурток «Кристал» створили в Есенському СБК-філії кер. Б.В.Бонго –Мако. У своєму здобутку гуртківці мають  декілька сучасних танців – «Ковбойський», «Різдвяний», танець «Шоколадки», патріотичний флеш моб. У двох групах займається 38 учасників.

 

Вокально-хоровий жанр

 

Вслухаючись у хвилюючі слова та мелодії українських пісень, ми відкриваємо багато поетичних таємниць, знаходимо золоті ключі мелодій, чуємо голоси творців, чиї імена зберегли історичні події і тих, які несправедливо загубились в життєвій круговерті. Вокальний ансамбль «Феєрверк» завжди дарує радість, позитивну енергетику, добрий настрій своїм виконанням  пісень: «Моя Україна», «Туманочку», «Україна моя», папурі народних пісень, циклом новорічно-різдвяних пісень: «Коляда понад світом лунає», «Пісня про Новий рік», «Новий рік»…

Заслуговує на увагу також молодший  вокальний ансамбль «Асорті», який також бере участь у наших концертних програмах. Вони не тільки співають, а ще й рухаються, підтанцьовують, що надає їх ансамблю особливу привабливість.  Пісні «Новий, новий рік», «По дорозі жук», «Хай квітує Україна», «Ой зелене жито», «Від Києва до Лубен», «Разом ми затанцюєм» приносять слухачам багато задоволення і позитивних емоцій.

Не можна обійти увагою ще 3 вокально-хорові колективи: хорову групу клубу ветеранів та вокальний ансамбль «Талісман» (кер. В.Сентипал), вокальний ансамбль «Чупа чупс» (кер.А.Павлечко) та солістів-вокалістів Данилич Кіру, Вікторію Грішин,  Петра Шалату, які також беруть активну участь у творчому житті міста та мають багатий репертуар творів закарпатських та українських авторів.

Наразі у всіх вокально-хорових колективах займається близько 30 учасників.

В Соловківському СБК-філії функціонують  2 вокально-хорові колектив, вокальний ансамбль «Розмарінг», «Тісавіраг»  та гурток сольного співу. Солісти   Семенюк Наталія, Шомоді Доріна, Галас Міклош та вокальний ансамбль  також беруть активну участь у творчому житті села та мають багатий репертуар творів угорських  авторів.

Наразі у всіх вокально-хорових колективах займається близько 11 учасників.

Вокально-хоровий жанр  Тисаашванського Будинку культури представляє гурток сольного співу  в репертуарі якого угорські народні пісні, пісні сучасних українських авторів.

Незрівнянний емоційний заряд бадьорості одержують глядачі від зустрічі з учасниками-аматорами вокальних колективів Соломонівського сільського будинку культури: ансамбль «Мелодія» та гурток « Сольного співу» що налічують – 13 учасників, народний колектив « Стражанка» та гурток «Сольного співу» що налічують – 14 осіб, які віддають увесь запал енергії, любові, вкладаючи свої серця в красу і тепле слово, вкарбоване в пісню.

Вокально-хоровий  жанр  об’єднав у собі 27 учасників. Колективи будинку культури є активними учасниками в усіх культурно – мистецьких заходах, приймають участь у виставах, концертах, фестивалях, села Соломоново, на території Чопської МТГ та за її межами.

Жанр образотворчого мистецтва

 

Коли діти пізнають навколишній світ, вони намагаються свої враження передавати за допомогою творчості. Як щодо малювання? Саме воно дарує учням можливість самовиражатися. Справжнім задоволенням для дітей та батьків міста стало відкриття в Центрі культури гуртка «Образотворче мистецтво» (кер. Каріна Грішин). Як правило, діти малюють олівцями, фломастерами чи фарбами. Але ж існує значно більше способів!

Інколи у дітей не виходить за допомогою звичних технік малювання зобразити те, що хотілося б. Може, їм недостатньо знайомих способів самовираження? Ми пропонуємо на заняттях ознайомитися з добіркою незвичайних технік малювання, які розвиватимуть у дітей креативне мислення та подарують їм естетичне задоволення!

 Хоч гурток функціонує недавно, але вихованці (10 учасників) порадували відвідувачів Центру своєю виставкою робіт та майстер- класами  до Дня Незалежності , до дня захисту дітей та на новорічно-різдвяну тематику.

Вихованці гуртка образотворче мистецтво Соловківського СБК-філії (4 учасників) радують вже багато разів своїми виставками тематичних робіт.

 

Декоративно-прикладне мистецтво

Декоративне та й прикладне мистецтво – належить до одного з найдавніших видів художньої життєдіяльності людини. До нього ми відносимо одяг, меблі, хатнє начиння, тобто світ речей, які використовує людина у побуті. З цього року у нас плідно функціонує гурток «Художня різьба по дереву»(керівник  В.Кінч) це і майстер-класи до дня Захисту дітей, дня  Незалежності, дня міста. На разі  в гуртку займається 8 учасників.

В Соловківському  СБК-філії вдало функціонує об’єднання любителів з випічки «Пряники та прянички» та «Вишиваночка». Ці об’єднання організовують виставки, майстер класи (10 учасників).

В Центрі культури на громадських засадах вдало функціонують любительські об’єднання та клуб за інтересами «Фітнес»(8 уч.) та «Йога» (6 уч.)

Робота з дітьми

 

Для маленьких мешканців нашого міста та всієї територіальної громади , колективів дитячого садка та шкіл стало вже традиційним проведення низки заходів, присвячених Міжнародному дню захисту дітей, на яких були представлені всі види мистецтва, ігри, забави. А  полювання за писанками перед пасхою, стали улюбленою забавою соловківсбких та есенських діточок .

Діти – прекрасні актори, бо живуть уявою. Вони прекрасні дизайнери, тому що не мислять шаблонно. Тому виставка  декоративно-ужиткового мистецтва та майстер-класи, які були проведені учасникам любительського об’єднання «Мережечка», «Образотворче мистецтво», «Художня різьба по дереву» для діточок з нагоди Дня міста, дня захисту дітей, дня Незалежності були теж цікавими та яскравими.

До Дня Святого Миколая була підготована театралізована програма з іграми, а учасниками цієї події  стали не тільки всі дійові персонажі разом зі Святим Миколаєм, а й юні глядачі, які були присутніми на заході. Радощам не було меж.

Діти – наше майбутнє  і  ми створюємо всі умови для розвитку гармонійної особистості без шкідливих вад.

 

Робота з людьми похилого віку

 

Працівники  Центру культури та дозвілля трепетно відносяться до людей, з якими займаються, і завжди наголошують, що серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць займає сім’я, родина. Ми – одна родина, і не важливо скільки тобі років 4 чи 90, у нас є одна ідея і бажання – творити, саме це об’єднує нас.

На базі Центру вдало функціонує Клуб ветеранів. Колективи організовують для учасників вечори вітання з днем народження та невеличкі концертні програми до свята відзначення дня людей похилого віку, дня волонтера та інші.