КЗ "Центр культури та дозвілля"
Чопської міської територіальної громади

звіт директора

Упродовж 2020 року працівники культури втілювали в життя  проєкти щодо організації дозвілля жителів міста, особливо молоді, проведення культурно-розважальних заходів, релігійних та державних свят, а саме було проведено 33 культурно-мистецькі заходи ( з них 12 у форматі онлайн),  у яких брали участь такі колективи: хореографічний гурток, народний клуб східного танцю «Наргіс», народний ансамбль сучасного танцю «Арабеск», театральна студія  «Крила», вокальні ансамблі студії «Феєрверк» та солісти.

Багато цікавого проходило  на нашій сцені, вся  інформація подана на веб-сайтах управління освіти, культури, молоді і спорту Чопської міської ради http://chop-rada.gov.ua/archives/8681, Чопського МБК http://culture-chop.osv.org.ua  , у фотовідеозвітах, у сценарному матеріалі та на сторінках соціальних мереж Інтернету.

На базі Чопського будинку культури вдало функціонує 13 гуртків, у тому числі і любительських  об’єднать та клубів за інтересами. У 15 групах задіяні 243 учасники віком від 6 до 65 років.

 Є в наявності репертуарні посібники, збірки методичних рекомендацій з художньої вишивки, хореографічного та вокально-хорового  мистецтва. Будинок культури поповнюється щоквартальним вісником «Культурологічні джерела».

У закладі надається методична та консультативна допомога у формі хореографічних та вокальних майстер-класів для керівників гуртків                      ЗОШ І-ІІІ ст. та всіх бажаючих. Надаються послуги з надання початкової мистецької освіти у формі гурткової роботи. Проводиться робота над створенням умов для збереження та розвитку традиційного народного мистецтва, угорського мистецтва  і народних художніх промислів всіх національних меншин, які проживають на території міста. Організовуються постійні культурно-мистецькі акції для виступів колективів художньої самодіяльності Будинку культури (участь у конкурсах, фестивалях, звітні та тематичні концерти), виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

З метою виховання патріотизму, усвідомлення належності особистості до свого народу, нації, України в установі та за їїмежами  було проведено ряд заходів, а саме: «Україно! Рідна земле моя!», вечір-реквієм  з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні  «Наша родина – це вся Україна». Традиційно  проводяться благодійні акції для жителів міста разом з громадською організацією «Місто життя».

         У Будинку культури діє художня рада, на засіданнях якої обговорюються плани організацій та проведення культурно-масових заходів, виставок декоративно-ужиткового мистецтва, участі колективів у фестивалях та конкурсах, які проходять в Закарпатській області та за межами.

Незважаючи на карантинні обмеження, у цьому році наші колективи брали участь  у таких заходах за межами міста:

- фестивалі коляд «Різдвяна зіронька» у м. Свіднік (січень);

- гастрономічному фестивалі «Боздошська палачінта», м.Ужгород (лютий):

- Всеукраїнському пісенному конкурсі патріотичної пісні «Україна – це світло» у форматі онлайн.

Без комплексних реформ на усіх рівнях стражденна українська культура може зникнути як явище. Проте ніхто не опускає руки. Ми боремося і поборемо! Нехай ця праця буде недаремною, корисною та потрібною, успіхи – вагомими та переконливими!

 

 

 

 

  Директор                                                                                         Верона СЕНТИПАЛ