Будинок культури
Чопської міської ради

звіт директора

Звіт

 директора Чопського МБК

за  2019 рік

 

Звіт

 директора Чопського МБК

за 2019 рік

 

Слово «культура» останнім часом на устах багатьох людей.Народи пишаються своїми культурними надбаннями, бережуть їх, водночас стараючись робити їх живими елементами суспільного життя. І це правильно,  бо за допомогою цих культурних надбань народи духовно  розвиваються, ушляхетнюються, підносять рівень свого світосприймання.У житті людини дуже важливими є почуття правди і добра. Культура доповнює ці два елементи ще поняттям краси.

Ми часто замислюємося над сучасним станом культури в українському суспільстві, стараємось пізнати її надбання та з’ясувати, як те духовне багатство ми можемо й повинні використати на благо нашого народу. Будучи народом дуже багатим на культурні надбання, чи можемо собі дозволити ними легковажити?

Тут ідеться не тільки про їх збереження, а про використання їх для плекання відчуття правди, добра та краси в житті громадян.Було б великим промахом недооцінити важливість культури. На нашу думку, на цьому треба часто наголошувати, бо годі бути справді зрілим народом, не віддаючи належне культурі.Саме збереження минулого та розвиток у майбутньому допоможуть нам свідомо стати одним народом.

Носіями культури також є  талановиті, творчі, добрі люди.Носієм загальної культури може бути будь-яка особа за умови, що вона щиро бажає розвинути дані таланти. Саме такі люди стають носіями культури та заслуговують на пошану і пам’ять.

Тому в Чопському міському Будинку культури ми знаходимо та займаємося з дітьми та дорослими, які бажають віддавати часточку душі на розвиток культури.

Працівники  закладу трепетно ставляться до людей, з якими займаються, і завжди наголошують, що серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць займає сім’я, родина.

Ми одна родина, і не важливо скільки тобі років 4 чи 90, у нас є одна ідея і бажання творити, саме це об’єднує нас.

    Всі працівники культури,без винятку, творять культуру сьогодення, працівники Чопського МБК – не виняток.Державне свято – День Конституції України – «Наша родина – це вся Україна»радо відзначали, як діти, так і дорослі  піснями  «Україна моя», «Моя земля», а пісня «Україна»(сл.М. Салай, муз. В.Сентипал) стала фінальною і виконали її всі учасники урочистого заходу.

Була також організована тематична виставка майстрині Оксани Волос, її роботи приємно здивували жителів міста своїми колоритними барвами. Як завжди порадували глядачів і «народні аматорські колективи»: клуб східного танцю «Наргіс» та хореографічний ансамбль «Арабеск»,провели концертну програму учасники гуртка «Художнє слово та конферанс».

Спеціалісти Будинку культури працюють у тісному контакті з міською радою, школами, ДНЗ. Знайомлять учасників з історією рідного краю, з народними традиціями, звичаями, обрядами. Діти беруть активну участь у змістовному та організованому відпочинку громади міста.

На високому рівні пройшло урочисте зібрання, присвячене Дню Державного Прапору України «Прапор наш – Вкраїни стяг шовковий за участю всіх  установ міста  та військовослужбовців.

З метою гідного відзначення 28-ї річниці проголошення Незалежності України, консолідації українського суспільства навколо ідеї захисту та зміцнення державності, гідного вшанування подвигу борців за свободу та незалежність України учасниками художньої самодіяльності було проведено Всеукраїнський  форум учасників бойових дій на сході України «Загартовані війною» під назвою«Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи» за присутності голови Закарпатської облдержадміністрації Ігора Бондаренка та його заступника Ярослава Галаса, який в 2014-2015 роках працював у Луганській військово-цивільній адміністрації, голови «Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області» В’ячеслава Харченка.  Єпископ Мукачівсько-Карпатської єпархії Віктор Бедь провів молитву за українськими воїнами. Чопський міський голова Валерій Самардак зазначив, що проведення подібного заходу є великою честю для міста і запевнив присутніх ветеранів у тому, що місцева влада і надалі підтримуватиме військово-патріотичні заходи

Зал підтримував оплесками солістів, які вітали своїми піснями про Україну, – Грішин Вікторію з піснею «Україночка», Анну Павлечко з піснею «Моя сорочка вишиванка».Ансамблі «Феєрверк», «Чупа чупс» та «Талісман» вітали піснями «Повертайся живим», «Рідна серцю Україна» та «Україно моя». Щиро аплодували хореографічному ансамблю «Арабеск», які виконали танці «Карічка», «Вітерець»,клубу східного танцю «Наргіс» з танцювальними шоу-номерами. І завершив концертну програму  ансамбль «Феєрверк» з піснею «Оберіг» та всі учасники концерту.

Незабутнім святом, з веселим дійством атракціонів, смачним бограчем, гарним виступом своїх артистів та запрошених  артистів з міста Ужгород та Ужгородського району проходив День 738 річниці міста Чоп. Свято вдалося. Ще довго люди згадували веселі гуляння.

Кожен народ оспівує свою землю, захищає і славить свою країну,от і ми відзначили День волонтера та  День  Збройних сил України урочистим концертом.Наших славних захисників вітали ансамблі і солісти піснями «Калина», «Гей соколе», «Тумане, туманочку»,«Моя земля»та літературно-музичною композицією «Солдате, дякую тобі» учасники гуртка «Художнє слово та конферанс».

А ще цього вечора чествували учасників АТО та волонтерів міста. Слова найкращих побажань адресували для всіх заступник командира військової частини Т-0300 з морально-психологічної підтримки Ігнатович І.Б.  та  міський  голова Самардак В.В., нагороджували  всіх подяками з нагоди свята.

Багато цікавого проходило  на нашій сцені упродовж 2019 року, вся ця інформація висвітлена на веб-сайті Чопської міської радиhttp://chop-rada.gov.ua/archives/8681,Чопського МБК http://culture-chop.osv.org.uaу фото-звітах, в сценарному матеріалі та на сторінках соціальних мереж Інтернету.

На високому рівні пройшли розважальні  костюмовані вечірки «Одного разу на Хелоуін», «Новорічний карнавал»,вистава на відкритті міської ялинки, «Новорічний вернісаж», театралізована вистава «Баба Яга на святі у малят».

На базі Чопського Будинку культури вдало функціонують 14 гуртків, в тому числі і любительськихоб’єднать та клубів за інтересами. В17 групах задіяні 234  учасникивіком від 6 до 75 років.

Є в наявності репертуарні посібники, збірки методичних рекомендацій з художньої вишивки, хореографічного мистецтва. Будинок культури поповнюється щоквартальним вісником «Культурологічні джерела».

Різні люди по-різному підходять до вирішення культурних питань. Більшість нарікають на нікчемний відсоток державного бюджету, виділений на сферу культури. Чопська міська рада не стоїть осторонь проблем громади.

З початку опалювального сезону запрацювала автономна котельня на альтернативному паливі.

Крім того, для проведення святкових заходів, відзначення державних свят відремонтовано сцену, гримерні кімнати, встановлено сценічне освітлення, одяг сцени.

    У таких умовах приємно працювати і творити культуру сьогодення.

На оновленій та відремонтованій сцені Будинку культури виступили Національний академічний ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» з міста Івано-Франківська, Академічний камерний хор «Кантус», Заслужений академічний Закарпатський народний хор з міста Ужгорода, військовий оркестр 194-го понтонно-мостового полку Державної спеціальної служби транспорту Міністерства Оборони України.

Для підтримки та розвитку культури також були виділені кошти на часткове придбання та пошиття костюмів для вокального ансамблю «Талісман», активна колонка для виїзних концертів.

У закладі надається методична та консультативна допомога у формі хореографічних та вокальних майстер-класів для керівників гуртків ЗЗСО міста та всіх бажаючих. Надаються послуги з надання початкової мистецької освіти у формі гурткової роботи. Проводиться робота над створенням умов для збереження та розвитку традиційного народного мистецтва, угорського мистецтва  і народних художніх промислів всіх національних меншин, які проживають на території міста. Організовуються постійні культурно-мистецькі акції для виступів колективів художньої самодіяльності будинку культури (участь у конкурсах, фестивалях, звітні та тематичні концерти та інше), виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

З метою виховання патріотизму, усвідомлення належності особистості до свого народу, нації, України в установі та за межами  було проведено ряд заходів: «Україно! Рідна земле моя!», вечір-реквієм  з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні  «Наша родина – це вся Україна». Традиційно проводяться благодійні акції для жителів міста разом з громадською організацією «Місто життя» – «Діти – наше майбутнє» (ігри, забави, творчі концерти)  та різдвяний концерт.

    У Будинку культури діє художня рада, на засіданнях якої обговорюються плани організацій та проведення культурно-масових заходів, виставок декоративно-ужитковогомистецтва, участіколективів у фестивалях та конкурсах, якіпроходять в Закарпатськійобласті та за межами.

Вихованці та колективи МБК були учасники наступних  заходів:

- фестивалю «Різдвяна зіронька» у м. Свіднік, Словаччина (січень);

- Х відкритого обласного фестивалю стрілецької пісні «Красне поле»у м.Хуст (березень);

- VІ Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Весняний бал в Ужгороді»  (березень);

- Міжнародного Дня танцюв м. Ужгород (травень);

- обласногофестивалю «Лемківська ватра – 2019» у  с. ВорочевоПеречинського району (липень);

- фестивалю пирогів у м. Свіднік, Словаччина (серпень).

Без комплексних реформ на усіх рівнях стражденна українська культура може зникнути, як явище. Проте ніхто не опускає руки. Ми боремося і поборемо! Нехай ця праця буде недаремною, корисною та потрібною, успіхи – вагомими та переконливими!