"Наргіс"

Творча характеристика

на «народний аматорський» клуб східного танцю «Наргіс»,

керівник Ващенко Олександра

Клуб східного танцю був створений у 2002 році та мав назву «Ритм радості». До його складу  входило троє учасників. З цією назвою дівчата взяли участь у фестивалі національних меншиш у Польщі та отримали свої перші нагороди. З приходом нових учасників на раді колективу було прийнято рішення про зміну назви на клуб східного танцю «Наргіс», що в перекладі означає «Лотос». На сьогоднішній день у колективі займаєтьсяться 46 учасників у чотирьох групах різних вікових категорій. За високу виконавську майстерність та високий художній рівень, активну навчально-виховну роботу серед учасників колективу, участь в організації дозвілля населення міста та за його межами у 2007 році було вирішено присвоїти колективу почесне звання «Народний». Вихованці клубу східного танцю є бажаними гостями майже всіх заходів, які проходять в м.Чоп та за його межами. Також сольні виконавці та колективи малих форм є переможцями та учасниками фестивалів-конкурсів різних рівнів:

- «Stage belly dance fest» (2016 р. м. Ужгород), III,I місце;

- фестиваль східних танців «ORIENTAL CHARM» (1 жовтня 2016 р., м. Ужгород), I місця в різних категоріях;

- фестиваль східних танців «Ефа Фест» (2016 р., м. Івано-Франківськ), I,II,IV місця;

- Міжнародний фестиваль східних танців «Yalla Bina – 2016» (2016 р., м. Житомир), I місце;

- відкритий рейтинговий фестиваль східного, індійського, циганського танцю та трайбл «Oriental West Fest» (2016 р., м. Ужгород), I місце;

- International belly dance@ indian dance festival «BELLYWOOD PARTY 2013» (23-24 листопада 2013р., м. Харків), I, II місця;

- фестиваль східного танцю «Парад шкіл України» (м.Київ);

- фестиваль «Східна вечірка» (м.Київ);

- Міжнародний фестиваль східного, індійського та сучасного танцю «ORIENTAL DREAMS – 2018» (м.Луцьк).

За високу майстерність, активну участь у мистецькому житті краю, відродженння і встановлення кращих традицій національної культури, розвиток дитячо-юнацького аматорського виконавства неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, дипломами за призові місця в обласних, регіональних та міжнародних конкурсах та фестивалях. У 2017 році клуб східного танцю «Наргіс» відзначає своє п’ятнадцятиріччя з дня створення та десятиріччя з дня присвоєння почесного звання «Народний самодіяльний колектив».

ХАРАКТЕРИСТИКА

на керівника «народного аматорського» клубу східного танцю «Наргіс»

Чопського міського Будинку культури Загорну Тетяну Іванівну

Загорна Тетяна Іванівна,1970 року народження, закінчила Райчижинське медичне училище Амурської області у 1989 р. Свою творчу діяльність розпочала в міському Будинку дитячої творчості  керівником клубу індійського танцю, де пропрацювала 7 років. Після переїзду до м.Чоп Закарпатської області Тетяна Іванівна створила клуб східного танцю, який тоді мав назву «Ритм радості» і до складу якого входило троє учасників. З цією назвою дівчата взяли участь у фестивалі національних меншиш у Польщі та отримали свої перші нагороди.

З приходом нових учасників на раді колективу у 2002 році було прийнято рішення про зміну назви на клуб східного танцю «Наргіс», що в перекладі означає «Лотос», незмінним керівником якого є Т.І.Загорна, яка згуртувала навколо себе здібну молодь міста, любителів східних танців. Тетяна Іванівна займається з дівчатами і до нині, окрім чудових хореографічних постановок, вона виготовляє та оздоблює для учасників сценічні костюми. За високу майстерність, активно-виховну роботу серед своїх вихованців, участь в організації дозвілля населення м. Чоп та за його межами колектив неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, дипломами за призові місця в обласних, регіональних та міжнародних конкурсах та фестивалях.

Тетяна Іванівна – досвідчений і кваліфікований хореограф-педагог, який досконало володіє та використовує ефективні форми, методи організації навчально-виховної роботи з вихованцями колективу. Вміло організовує роботу, забезпечує високу результативність, якість своєї праці з дітьми. Під час занять звертає особливу увагу на індивідуальні особливості вихованців , допомагає удосконалити виконавську майстерність. Свої обов’язки керівника колективу  виконує на високому професійному рівні, проявляє творчий підхід до справи і виховання, відповідальна, турботлива, ввічлива і скромна, за що і користується повагою та авторитетом серед батьків та колег.

Репертуар клубу східного танцю «Наргіс»

1. «Таємниця сходу».

2. «Ракс Шарки».

3. Індійський класичний танець.

4. Класичний танець «Одіссі соло».

5. Єгипетський танець.

6. Китайський танець.

7. «Санді». 8 танець з віялами.

9. Танго-орієнталь.

10. Трайбл-Індія.

11. Індійський танець зі свічками «Богині Лакшмі».

12. Індійський танець «Джогі».

13. Індійський танець «Стихія почуттів»

14. Індійський танець в стилі катках «Ритми радості».

15. Індійський танець «Манні».

16. Індійський танець з к/ф «Бобмбей».

17. Індійський танець «Nagma».

18. Східний танець «Шина най».

19. Східний танець «Шикідим».

20. Східний танець «Міраж».

21. Східний гаремний танець «В тіні дворових таємниць».

22. Арабський танець з хустинками та свічками.

23. Арабський танець з дзвінкими хустинками.

24. Арабський танець тріо з хустинками.

25. Арабський танець «Лейлі».

26. Арабський танець тріо з тростинами.

27. Арабський танець соло з тростиною.