Народний аматорський хореографічний ансамбль сучасного танцю «Арабеск»

ТВОРЧА ХАРАКТЕРИСТИКА
на народний аматорський хореографічний
ансамбль сучасного танцю «Арабеск»

Народний  аматорський хореографічний ансамбль сучасного танцю «Арабеск» був створений у 1994 році. З самого початку існування ансамблю і до цього часу керівником є Тетяна Іванівна Ковач.

На сьогоднішній день у колективі займається 42 учасники у трьох групах  різних  вікових  категорій.

За високу виконавську майстерність та високий художній рівень, активну навчально-виховну роботу серед учасників колективу, участь в організації дозвілля населенняв м.Чоп та за його межами у 2002 році було вирішено присвоїти колективу почесне звання «Народний».

Вихованці ансамблю є бажаними гостями всіх заходів, які проходять в м. Чоп та за його межами. Також колектив є переможцем та учасником фестивалів-конкурсів різних рівнів:

- Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Радея-Dance» (м. Кам’янець-Подільський, 2013 рік, диплом ІІ ступеня);

- І Всеукраїнського відкритого фестивалю-конкурсу сучасної дитячо-юнацької творчості «Яскрава країна Закарпаття – 2014» (диплом лауреата ІІІ ступеня);

- VІІ-го Закарпатського обласного фестивалю «Лемківська ватра» (с. Ворочево Перечинського р-ну, 2017 рік);

- Міжнародного фестивалю словацької культури (м. Пудгородь, Словаччина, 2017 рік);

- відкритого фестивалю  закарпатської  народної пісні «Коли собі заспіваю»  (с. Худльово Ужгородського району, 2017 рік).

За високу майстерність, активну участь у мистецькому житті краю, відродження і встановлення кращих традицій національної культури, розвиток дитячо-юнацького аматорського виконавства колектив неодноразово нагороджувався грамотами, подяками та дипломами за призові місця в обласних, регіональних та міжнародних конкурсах та фестивалях.

У 2017 році народний  аматорський хореографічний ансамбль сучасного танцю «Арабеск»  відзначив п’ятнадцятиріччя  з дня присвоєння почесного звання «народний  аматорський колектив».

ХАРАКТЕРИСТИКА
на керівника  народного аматорського
Чопського міського Будинку культури
Ковач  Тетяну Іванівну

Тетяна Іванівна Ковач  народилася 15 серпня 1965 року в с. Велика Добронь Ужгородського району Закарпатської області. У  1988  р. з відзнакою закінчила хореографічне відділення Ужгородського культурно-освітнього училища. Свою трудову діяльність розпочала артисткою балетної групи Закарпатського народного хору, а в 1994 році прийшла працювати керівником гуртка в Чопський клуб залізничників, де навколо себе зібрала талановитих дітей, яким подобалося навчатися всім тонкощам танцювального мистецтва,  тоді ж і створила хореографічний ансамбль сучасного танцю «Арабеск».

Під керівництвом досвідченого керівника колектив неодноразово нагороджувався  грамотами, подяками за високу майстерність, активну участь у мистецькому житті краю, відродження і встановлення кращих традицій національної культури, розвиток дитячо-юнацького аматорського виконавства, а також дипломами за призові місця в обласних, регіональних та міжнародних конкурсах та фестивалях. Жоден захід, який організовується на території м. Чоп, не обходиться без цього чудового, колоритного колективу. Вихованці Тетяни Іванівни є бажаними гостями  у всіх куточках Закарпаття та за його межами.

Тетяна Іванівна – кваліфікований хореограф-педагог, котрий досконало володіє та  використовує ефективні форми, методи організації навчально-виховної роботи з вихованцями колективу. Вміло   організовує роботу, забезпечує високу результативність,    якість своєї праці з дітьми.  Під час занять звертає особливу  увагу на індивідуальні особливості вихованців, допомагає удосконалити виконавську майстерність. Свої  обов’язки  керівника  колективу виконує на високому професійному рівні, проявляє творчий підхід до справи і виховання; відповідальна, турботлива, ввічлива і скромна, за що і користується повагою та авторитетом серед батьків та колег.

Тетяна Іванівна завжди знаходиться в творчому пошуку, зараз працює над оновленням програми, новими цікавими хореографічними постановками.

Репертуар
народного аматорського колективу
хореографічного ансамблю сучасного танцю «Арабеск»

1. Закарпатський народний танець «Карічка».
  2. Український народний танець «Вітерець».
  3. Поліський танець.
  4. Молдавський народний танець «Жайворонок».
  5. Хореографічна композиція «Подих осені».
  6. Хореографічна композиція «Весна».
  7. Циганський танець.
  8. Хореографічна композиція «Симфонія весни».
  9. Квінтет.

40. Бабунич Діана
  41. Лешко Вівіен-Ванда
  42. Треніна Альона

для підтвердження звання народний аматорський колектив
хореографічному ансамблю сучасного танцю «Арабеск»

1. Хореографічна композиція «Симфонія весни».
  2. Поліський танець.
  3. Молдавський народний танець «Жайворонок».
  4. Самба.
  5. Хореографічна композиція «Весна».
  6. Абракадабра (підготовча  група).